Winnica

Winnica Gródek położona jest w miejscowości Zbyszyce, na niezwykle urokliwym cyplu i wzgórzu otoczonym z trzech stron wodami Jeziora Rożnowskiego, w gminie Gródek nad Dunajcem, 10 km na północ od Nowego Sącza. 

Południowo – zachodnie zbocza obsadzone winnymi krzewami schodzą bezpośrednio do Jeziora Rożnowskiego, co gwarantuje doskonałe nasłonecznienie winorośli. W tej części Doliny Dunajca panują też nadzwyczajne warunki mikroklimatyczne – dużo łagodniejsze niż na otaczających ją terenach. 

Warto odwiedzić ten malowniczy zakątek Małopolski ze względu na piękne tereny spacerowe wokół winnicy, duży, stary las, park dworski, czy bogactwo zabytków historycznych Zbyszyc.

 

 

Ze wzgórz roztacza się przepiękny widok na dolinę Dunajca, panoramę Tatr oraz Pogórze Rożnowskie. Spędzając czas w winnicy można równocześnie podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy, o każdej porze dnia i roku. Spacer wzdłuż rzędów winorośli, czy podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina w dłoni, dają poczucie wyjątkowo spędzonego czasu, z dala od miejskiego zgiełku, wśród pięknych okoliczności przyrody. 

Winnica Gródek powstała w 2014 roku. Na początku był to skromny hektar, na którym posadzono niespełna 5 tys. krzewów. Areał winnicy sukcesywnie się powiększał wraz ze wzrostem świadomości potencjału miejsca oraz determinacji. Aktualnie winnica zajmuje powierzchnię ponad 7 ha, na których uprawianych jest 16 odmian. Główne to: Solaris, Riesling, Muscaris, Auxerrois, Hibernal na wina białe oraz Regent, Rondo, Cabernet cortis i Cabernet cantor na wina czerwone. Do odmian hybrydowych dołączyły nawet bardziej wymagające szczepy Vitis vinifera, takie jak Riesling i Pinot noir.

 

Winnica

Pierwsze wina w Winnicy Gródek powstały w 2016 roku; kolejny rocznik trafił już do sprzedaży - był to biały, jednoodmianowy Solaris oraz czerwony kupaż – Rondo/Regent. Rocznik 2018 to już dużo większa różnorodność etykiet; oprócz Solarisa mamy do wyboru białe Cuvee blanc, różowego Regenta oraz czerwone Rondo i Cabernet cortis.

 

Całość upraw jest starannie przemyślana, a odmiany tak do siebie dopasowane, żeby można było stworzyć z nich zestaw win, które spełnią oczekiwania każdego konsumenta.

Tworzymy wina z największą starannością i dbałością o szczegóły, aby to, co znajdziecie w kieliszkach zachwyciło Wasze nosy i podniebienia i na długo pozostało w pamięci.

 


Zachęcamy do zwiedzania winnicy oraz degustacji wina w naszym malowniczym zakątku, w którym nieustannie rozwijamy winną pasję, z radością dzieląc się nią z innymi.

Naszymi winami można cieszyć się zarówno zimą - w klimatycznej atmosferze wykończonego drewnem wnętrza, ogrzewanego ogromnym kominkiem, jak i latem na obszernym tarasie, z którego roztacza się przepiękny widok.

Organizujemy również imprezy plenerowe przy grillu lub ognisku, spotkania okolicznościowe, warsztaty degustacji wina, kulinarne, plastyczne.


Piękne otoczenie sprawia, że warto zorganizować u nas plener malarski. Miejsce idealnie nadaje się również na sesje fotograficzne, ślubne, okolicznościowe. Zapraszamy!