Wina

Wyjątkowe położenie Winnicy Gródek sprawia, że nasza winorośl rośnie w bardzo dobrych warunkach mikroklimatycznych i siedliskowych. Ogromna dbałość o zdrowie i dobrą kondycję krzewów, pozwala nam tworzyć wina bardzo dobrej jakości. Wszystkie nasze wina powstają w zbiornikach ze stali nierdzewnej, z owoców zbieranych ręcznie.   

 

Wina z rocznika 2018

Wśród win z rocznika 2018, dostępnych jest pięć propozycji win. W naszej ofercie znajdują się wina białe wytrawne Solaris i Cuvee Blanc, różowe wytrawne Regent Rose oraz czerwone wina wytrawne Rondo i Cabernet Cortis. Zapraszamy do zapoznania się z nimi  w degustatorni Winnicy Gródek.

 

Solaris
Wino białe, wytrawne.

Zawartość alkoholu: 11,5 %
Lekkie, świeże z ożywczą kwasowością. Pełne aromatów cytrusów, moreli i gruszki. W ustach wyraźnie dominują cytrusy, pojawia się również ananas, jabłko, brzoskwinia i gruszka.
Bardzo dobre jako aperitif. Dobrze pasuje do sałat, makaronów z lżejszymi sosami, dań z ryb oraz delikatnych, białych mięs.

Cuvee Blanc
Wino białe, wytrawne.
Zawartość alkoholu: 12 %
Bardzo dobrze dobrany kupaż białych odmian, świeży i dobrze zbalansowany. W nosie wyczuwalne owoce cytrusowe, jabłko, brzoskwinia oraz nuty kwiatowe. W ustach cytrusowe, jabłkowe z dodatkiem gruszki i moreli. 
Idealne jako aperitif. Pasuje do sałat, lekkich dań z ryb i białych mięs.

Regent Rose
Wino różowe, wytrawne.
Zawartość alkoholu: 12 %
Bardzo przyjemne, dobrze zbalansowane, a przy tym świeże i soczyste. Bardzo wyraźne aromaty truskawki, czereśni i malin.  W ustach truskawkowo – malinowe z lekkim posmakiem wiśni i czereśni.
Idealne do picia solo. Świetnie pasuje do dań z drobiu, sałat i makaronów z lekkimi sosami.

Rondo
Wino czerwone, wytrawne.
Zawartość alkoholu: 10 %
Lekkie i harmonijne. W nosie pełne aromatów czerwonych owoców; wiśni, jeżyny, borówki z lekką nutą zielną. W smaku dominują owoce leśne – jeżyna i borówka, dodatkowo pojawia się wiśnia i śliwka oraz lekka pikanteria.
Pasuje do lekkich wędlin, dań z gęsi i kaczki, grillowanych warzyw i twardych serów dojrzewających.

Cabernet Cortis
Wino czerwone, wytrawne.
Zawartość alkoholu: 11 %
Bardzo dobrze zbalansowane, lekkie i owocowe. W nosie aromaty wiśni, czereśni i czarnej porzeczki z lekkim ziołowo – paprykowym akcentem. W ustach dojrzałe, czerwone owocowe: wiśnia, jeżyna, czereśnia, czarna porzeczka, pikantna, lekko przydymiona, czerwona papryka i pieprz.
Idealnie pasuje do cięższych dań z drobiu, podsuszanych wędlin, pasztetu, delikatnej dziczyzny.

 

 

 

Nasze wina: Cuvee Blanc i Regent Rose zdobyły medale w VI Konkursie Polskich Win. Jest to największy konkurs polskich win w naszym kraju, organizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy, we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommmelierów Polskich. W Jury Konkursu zasiadają tacy specjaliści sommelierscy jak między innymi: Tomasz Kolecki , Piotr Kamecki, Adam Pawłowski MS, Andrzej Strzelczyk. Do VI edycji Konkursu zgłoszono blisko 300 win – tym bardziej mamy powody do dumy.